Uygun Kot Pantolon Seçimi

Kot pantolon seçimi oldukça dikkat edilmesi gereken bir ayrıntıdır. Birçok kot kumaşı ve modelinin olduğu günümüzde bunların arasında uygun kot pantolon seçimi yapmak hem kadınların hem de erkeklerin kafasını meşgul eden sorulardan olmuştur. Yanlış bir seçimde istenmeyen hatları ortaya çıkardığı gibi sizi kilolu da gösterebilir. Bu sebeple vücut şeklinizi iyi analiz edip uygun seçimi buna göre yapmalısınız.

Boru Paça

Kısa boylu kadınlar için  en uygun seçim diyebiliriz. Boru denimlerin altına uygun boyda bir topuklu ayakkabı veya spor ayakkabı tercih etmeniz durumunda boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Daha uzun görünmek için bu yazımızı da inceleyebilirsiniz

İspanyol Paça Kot

70’lerin moda olmasından sonra ispanyol paça kotlar da tekrar geri döndü. Dolgun vücut hatlarına sahip kadınların tercih etmesi gereken ispanyol paça kotlar dizden itibaren açılma gösterdiği için kalça genişliğini dengeler ve belinizi daha ince gösterir.

Dar Kot Pantolon

Kesinlikle en dikkat edilerek seçilmesi gereken modeldir çünkü asla hata affetmez. Eğer vücudunuzun düz ve bacak boyunuzun uzun olduğunu düşünüyorsanız yüksek bel dar kot pantolon tercih edebilirsiniz. Dolgun vücut hatlarına sahip olan kadınlarda ise uzun bluz ve tunikler ile tamamlayabilirsiniz. Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde çizme ve botlar ile de mükemmel uyum sağlayabilir.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın