Sizi Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Kadınların en büyük korkularından birisi olan kilo almaktan daha kötüsü, olduğundan kilolu görünmektir. Bu çoğu zaman kıyafetiniz ile bağlantılı olsa da saç şekli ve modelinizin de bu konuda etkin rol aldığıdır. Yüz şeklinize göre sizi zayıf gösteren saç modelleri belirleyerek bu sorunu aşabilir hatta sizi olduğunuzdan daha da zayıf gösterebilir.

Yüzümüzün şekli, saçımızın modelini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Eğer yuvarlak hatlara sahip bir yüz tipiniz varsa, yüzünüz uzun ve bi o kadar da geniş görünmektedir. Bu durumda uzun saç modelleri tercih etmeniz, yüzünüzün olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacağı gibi daha da uzun boylu olduğunuz algısını oluşturacaktır.

Asimetrik Bob
Asimetrik bob kesim

Öne doğru uzun arkaya doğru kısa olan Asimetrik Bob modeli toplu yüz hatlarına sahip olanları daha ince göstermektedir. Ayrıca ince telli saçlara sahipseniz, Asimetrik Bob saçlarınızı olduğundan daha hacimli göstermektedir.

Kahküller

Kahküller genel olarak güzel görünse de, uzmanların tavsiyelerine göre düz  bir hat şeklinde devam eden kahküllerden kaçınmamızı belirtiyorlar. Kahküllü bir saç kesimi tercih ediyorsanız eğer katlı kesim kahkülleri seçmeniz büyük yarar sağlayacaktır.

Topuz
topuz

Tam tepede oluşturacağınız kalın ve iri bir topuz, yüzünüzü olduğundan daha toplu ve kilolu gösterir. Bu sebeple topuzunuzu mümkün olduğu kadar ufak tutmaya özen göstermelisiniz. Kahkülleriniz varsa eğer yüzünüzün iki yanına düşen tellerin daha uzun, orta kısımların ise daha kısa olmasına dikkat edin. Bu sayede yüzünüz olduğundan zayıf gözükecektir.

Ön tarafına bolca kat atılmış saçlar, yüzü çevreleyerek daha ince ve zarif gösterir. Özellikle ortadan ayrılmış, ön kısımları çenede sonlanan uzun katlı saç modelleri, yüzünüzü daha uzun ve ince göstermeye yardımcı olur. Yüz şekli ve biçimini olduğundan daha zayıf göstermede renk seçimi de oldukça etkilidir. Zıt renkler ile gölgeler oluşturmak da bu işin hilelerinden biridir.

Ön kısımları uzun, perçemli atkuyruğu modeli
perçemli atkuyruğu modeli

Yüzünüzün her iki yanına düşen perçemli saç modelleri, sizi daha ince ve uzun gösterir. Saçlarınızı at kuyruğu şeklinde toplarlarsanız eğer ön kısımlardan da birkaç tutam çıkararak yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

 

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın