Bronz Ten Makyajı Nasıl Yapılmalıdır

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte, deniz kum güneş derken  tenimiz bronz bir hal alır. Güneşin etkisi ile kuruyan ve yıpranan cildinizi nemlendirmek ve iyi bakım yapmak gerekir. Bronzlaşmış cildinize fondöten uygulamak genelde tercih edilen bir durum değildir, çünkü koyulaşan bronz tende fondöten renk farklılıkları oluşturacak ve kendini epey belli edecektir. hal böyle olunca fondötenlerin yerini yavaş yavaş pudralar almaya başlar. Pudralar cildinize mat bir görünüm kazandırdığı gibi daha canlı bir kusursuz bir görünüm elde etmiş olursunuz. Ve unutulmamalıdır ki en kolay makyaj bronz tene uygulanır.
(Çok sivilceli ve lekeli bir cildiniz varsa eğer, uygun renkte fondöten kullanabilirsiniz)

Bronz Tene Makyaj Nasıl Yapılır?

Hafif ışıltılara sahip olan ve sedef içeren pudralar cildinizdeki parlamaları önleyeceği gibi hatalarıda kapatacaktır. Elmacık kemiklerinde pudra kullanırken aşırıya kaçmak genelde daha hoş bir yansıma elde etmenizi sağlar. Allık kullanırken ise sadece elmacık kemiklerinin üst kısmına sürmeye özen göstermelisiniz.

Gözleriniz ise, bronz tende daha ön plana çıkaran keskin bakışlar elde edeceğiniz canlı tonda farlar kullanmalısınız. Donuk bakışlardan kaçınmak için, soluk renkli farlardan uzak durmalısınız. Kızıl ve kahverengi tonlarındaki farlar kullanabileceğiniz gibi, metalik renkli farlar sayesinde, yaz akşamları gözlerinizin ışıl ışıl bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Dolgun ve kalın kiprikler bakışları her zaman canlı kılar. Gözlerinizde yumuşak bir görünüm elde etmek için siyah yerine kahverengi maskarayı tercih etmek isteyebilirsiniz.

Güneşin etkisi ile rengi açılan kaşlarınızı belirgin hale getirmelsiniz. Bunu uygun renkte ve kalınlıkta bir kaş kalemi ile yapabileceğiniz gibi son dönemde oldukça popüler olmaya başlayan Microblading tekniği ile de uygulayabilirsiniz. Microblading tekniğine ileriki dönemde oldukça detaylı biçimde yer vereceğiz.

Dudaklar

lip gloss

Genelde gece makyajlarında daha koyu tonlar tercih edilmelidir. Mutlaka üzerine parlatıcı sürülmelidir. Lip gloss ile daha ıslak bir görünüm elde edebilirsiniz. Bronz tende çoğunlukla nar çiçeği ve pembe tonları tercih edildiği gibi, cilt renginize yakın tonlardan kaçınmalısınız.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın