Boyu Uzun Gösteren Kıyafetler

uzun-gosteren-kiyafetler

Boyu Uzun Gösteren Kıyafetler
Boyumuza göre uygun kombini yakalamak oldukça önemli bir ayrıntıdır. Kısa boylu kadınların kıyafet tercihi yaparken, birkaç taktik ile boyunu daha uzun göstermesi sanılanın aksine, aslında çok kolaydır. Öncelikli olarak tek renk kombin seçmeniz boyu uzun göstermenin 1. kuralıdır.

Tek renk kombin boyunuzu kısa göstermeyeceği gibi daha havalı bir duruş elde etmenizi sağlar ve vücudunuzu bir bütün olarak gösterir.

Mini Etek

Pileli Mini Etek
Pileli Mini Etek

Mini etek boyu uzun göstermede en sık başvurulan hilelerden biridir. Bacaklarınızı ortaya çıkaracak ve bacak boyunuzu daha uzun gösterecektir. Dar bir etek yerine pileli kloş bir etek seçimi daha uygun olacaktır.

 

 

 

 

Pantolon Seçimi

Yüksek bel pantolonlar da bacak boyunu uzun gösterir. Düz ve dikine çizgilere sahip olan bir yüksek bel pantolon, hem günlük kıyafet olarak hem de gece kıyafeti olarak sizi şık ve birkaç santim daha uzun gösterecektir.

Ayakkabı Seçimi

Topuklu ayakkabı elbette bu işin olmazsa olmaz kuralıdır. Dikkat çekici renklerden uzak durmalı ve daha pastel ve soft tonlarda ayakkabı seçmelisiniz. Canlı renklere sahip olan ayakkabılar dikkati kısa olan bölgelere çeker. Eğer mümkünse kombininiz ile uyumlu bir renkte ayakkabı seçimi, ilk başta da belirttiğimiz gibi tek renk uyumu yakayalacak ve sizi daha uzun gösterecektir.

Dikey çizginin etkisi

Pantolon, t-shirt veya bluzlarınızda dikey çizgileri tercih etmeniz hiç şüphesiz boyunuzu uzun göstermede sihirli bir etki yaratır. Dikkat etmeniz gereken tek şey, fazla karmaşık renkler içermemesidir. maksimum 3 renk olacak şekilde dikine çizgiler de sizi uzun gösterecektir.

 

 

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın